Selgeltnägemine.

 

Pead õppima lihtsalt  pimedas toas nägema selgelt. Me kõik näeme kui on valge. Kui tuli ära kustutada siis näevad ja tajuvad vähesed seda päris reaalsust. Peamine kui sa ei karda reaalset pimedust vaid naudid. Ka enda sees olevat pimedust. Seda selgemini sa tajud ja ka näed kõike just nii nagu see tegelikult on. Mitte sellisena millisena sinu hirm seda ette kujutab. On reaalsus. Või sinu oletus reaalsusest. Kui on väline pimedus või sisemine pimedus on tähtis enda sees hoida vaimset turvalist valgust. Usk endasse ja enese usaldus.  Nii me läbime  pimeduse hirmu sees olevaid filtreid. Ja ei karda enda sees olevat pimedust. Me ei näe kõike kui me ise kardame näha.  Kardad vaadata ja kardad valgust selle teema osas. Mille ees silmad sulged. Kardad midagi enda sees valgustada. Solvud, pettud, ihaled, vihkad, armukadetsed, võrdled jne. Kui sa astud vastu enda sees olevatele hirmudele. Siis saad ka selgemini ruumis ( enda sees olevas ruumis ) ringi vaadata. Ilma ette kujutamata ja ilma hirmuta oletada midagi mis ei ole reaalsus. Saad enda sees oleva hingekodu kõik ruumid valgustada. Mitte nügida pimedamat poolt endast kaugemale. Vaid teha rahuleping enda sees endaga. See olengi päris mina ja minus on kõik ruumid valgustatud ja ma ei karda neid. Ma ei karda ka pimedates ruumides tuld põlema panna ja ka seal vaikselt pimeduses istuda ja tunnetada kõike enda sees toimuvat kergelt ja selgelt. Selgelt tunnetada enda vaimse silmaga. Kolmanda silmaga. Tunnetad ja jagad. Mitte arvad, et tunnetad ja siis jagad oletust. Ja oletus on hirmu jagamine. Ehk ei näe selgelt vaid jagad enda sees olevat vaimupimedust. Seda pimedust mida ise kardad. Kui sa ei karda enda sees olevaid pimedaid tube ja nurki , alles siis saad sa vaadata ka teiste eluraamatut ilma isikliku inimliku hirmuta. Ehk näha selgelt. Ilma emotsioonideta. Et midagi on vale ja midagi on õige. Iga hinge jaoks on kõik tema elu õige. Seda ei tohi inimmõistusega panna kahtluse alla. Vaid toetada hinge rännakut täpselt nii nagu tema seda kogeb. Valgustada tema sees olevad pimedad ruumid ja ta saab ise edasi liikuda just enda rada ja endalikult. Mitte elada seda elu mis keegi enda hirmu põhiselt on talle seletanud. Inimene peab saama kätte enda isikliku usu, usalduse ja julguse teha samm parema enda suunas. Mitte selle parema suunas mis ühiskond ootab.

Pea meeles sina ei tohi ennast lasta enda keskmest eemale. Hoiad enda sees oleva armsuse ja armumise õnnelikkuse tunnet. Häälestada enda headele asjadele. Ja uskuda enda headuse väesse. Ja usaldada ennast jäägitult. Mitte minna kiire oletuse peale. Vaid alati välja öeldes olla kindel enda sõnaväes.

Miks nimetatakse tihti selgeltnägijaid “ soola puhujateks “? Sest kui inimene laseb enda emotsiooni ehk isiklikul hirmul rääkida siis ta puhubki udujuttu. Lihtsalt seletab lahti iseenda sees oleva hirmu millegi ees. Ehk jagab enda arvamust. Mitte seda infot mis teise inimese kõrgem mina jagab. Vaid paneb enda inim mõistusega selle info kahtluse alla ja jagab jama.

Kus saab alguse hämamine. Valetamine teeb haiget aga tõde võib tappa. Hinge heaolu seisukohalt on tähtis osad asjad lihtsalt rääkimata jätta. Võime öelda, et see on ju valetamine. Aga nagu igal asjal on mitu külge siis saame ka öelda, et see on lihtsalt mitte jagamine. Ja miks? Sest tõde tapaks. Inimene ei ole reaalselt selleks veel valmis. Minu töös tuleb väga tihti ette, et  näen 7-8 pilti korraga aga rääkida võin ainult kolmest. Sest kliendi hing ei ole veel päris tõeks valmis. See ajaks ta väga segadusse. Ja vihaseks enda peale ja teiste peale. Sest tema sees olev pimedus ei ole veel nii suureks valguseks valmis.  Ja see muudaks eluraamatut. Ja paljud asjad jääksid õppimata selles elus. Palju kaklemisi ja tapmisi saab alguse tõe teada saamisest. Ja inimene ei tule emotsionaalselt sellega toime enda sees. Ja parim lahendus sellele on siit ära minna. Sest eluraamat on nii sassis, et ei suuda seda enam kuidagi lugeda.

Sa oled valmis saama selgeltnägijaks kui sa ei karda enda pimedamaid pooli. Sa ei püüa maailmale tõestada, et ainult sinu nägemus on õige. Sa ei vasta ennem kui ei ole küsitud. Sa julged kõik enda mõtted lõpuni mõelda. Ja sa ei torma vastama esimese enda emotsiooni pealt. Kui sinu enese tunnetus sinu sees on kindel kui kalju.

Soovin kõigile imelist sisemist valgustumist. Ja loomulikku selgeltnägijate ajastut.