Terviklik mina

Olen palju käinud erinevate lektorite loengutes. Ja iga teine puudutab inimest ja tema ego???
Hakkasin mõtlema, et mis ego minu jaoks on? Nagu kõikide inimeste elu koosneb etappidest nii ka minu. On olnud aegu kus olen maha surunud asju ja tegemisi sest teised arvavad, et olen muidu egoistlik. Mingi aeg minu elust seostus ego minu jaoks korraliku mehe nimega. Kuna aastaid tagasi päästis minu vanema poja uppumisest just mees nimega Eego. Suur tänu talle. Olen elanud iseenda sees olemise ja teadmisega, et ego ei olegi olemas. See on taas kellegi väljamõeldis, et kedagi alla ja maha suruda. Nii muideks on väga hea ja lihtne edasi minna. Mida ei ole olemas, selle peale me ei mõtle, ega ka ei seosta ennast sellega. Tihti olen kogenud inimeste juures kuidas nad muutuvad selleks, millest nad räägivad. Inimesel on komme astuda tunde sisse ja seda kogeda selles hetkes kus ta parasjagu on. Ja vahel osatakse sellest hetkest välja astuda aga tihti mitte. Ja siis oledki sina ise just see haigus millest hetk tagasi räägiti ja sul on kindlasti masendus sest nii arvas väga tähtis inimene sinu jaoks. Ja muudkui astume ühest ämbrist teise.� (Ämbrisse astumine saab ka olla väga hea ja meeldiv. Kõik siin ilmas ei ole halb ja negatiivne.) Aga kõige selle virr-varri juures ei suuda analüüsida kes olen mina ja kus olen ja milleks olen? Me unustame lihtsalt olla meie ise. Ma ei tea ehk on ka see üks osa egost? Olen ego arengu tasandil jõudnud selleni, et ego on üks osa meist. Lihtsalt on meie sisse salvestatud teadmine, et ego on halb … hinnang. Aga nagu kõiki valikuid saame me ju iga hetk ümber muuta. Ja me lihtsalt anname uue hinnangu egole, et ta on hea ja vajalik ja mis peamine ikka positiivne. Ego on edasiviiv jõud. Igasugu tundeid on alati raske panna sõnadesse nii on ka egoga. Seletusi on miljoneid aga tunnet ei saa panna sõnade taha nii täpselt kui tahaks. Me oleme kõik üks tervik, kogu keha, vaimu, hinge, ego, aura jne, jne … Me oleme terviklikud, täiuslikud tavalised inimesed. Ikka kõik on tehtud lihast, luust ja verest. Ei millestki muust. Ja kui me nüüd hakkame arutama lahti igat oma terviku osa. Koorime maha naha ja valame välja enda seest vere ning hakkame lahkama mis see on ja miks see on siis me olemegi juba kaotanud iseenda terviku. Me ei saa ega ka suuda enam tervikut kokku panna. Kõik mis me oleme nii füüsiliselt kui ka sellest mis on meie energeetika olemegi üks hea, täiuslik ja turvaline tervik. Inimene nii nagu meid on loodud. Tervikuks. Ema-Isa panid meid kokku ja meie ei ole rahul ja kukume oma mõtetes lõhkuma. Aga mõttel on suurem jõud kui noal või kirvel. Hakime ennast hakklihaks. Miks? Hoidke ennast ja oma täiuslikku tervikut.
Nii, et oleme ikka inimesed ja oleme koos ja ühes tükis ning lubame endale arusaamist, et nii ongi meile kõigile kõige parem. Milleks lõhkuda harja kui ees ootab põranda pühkimine. Terve harjaga on palju meeldivam tööd teha kui poolikuga käpuli mööda põrandat tuuseldada.
Katsetasin tõlkimist …. Üllatavalt paljudes keeltes on ego, ego. Ja seletus sõnaraamatus on – eneseuhkus. Valik on teie kallid lugejad. Ilusat kevadet ja ilusaid mõtteid egost.
Olgem südamest tänulikud, tervikliku ja täiusliku iseenda eest ..